دات نت نیوک

شرایط و مقررات جشنواره پلاک 110

 

 
   

1- شرکت در جشنواره برای عموم هنرمندان، فعالان و علاقه‌مندان به هنر عکاسی آزاد است.

2- تمامی نهادها، مراکز و سازمانهای دولتی و بخش خصوصی می توانند در این جشنواره شرکت نمایند.

3– عکس هایی که مضمون یا پیام آنها ارتباطی با موضوع جشنواره نداشته باشند، داوری نخواهند شد.

4- هرگونه تغییر بر روی عکس، که موجب ازبین رفتن اصالت اولیه اثر میگردد ممنوع است، به بیان دیگر ویرایش عکس در حد اصلاح نور و رنگ و کراپ تا آنجایی مجاز است که به اصالت عکس خدشه‌ای وارد نشود.

5-  ضروری است هر شرکت کننده فایل خام یا RAW عکس ارسالی خود را تا پایان جشنواره نگه داشته و در صورت نیاز به دبیرخانه جشنواره ارسال نماید.

6- عکس‌ها می بایست با فرمتهای jpg وjpeg  در اندازه‌ی، ضلع کوچک حداقل 2450 پیکسل و حداکثر حجم فایل 10 مگابایت، بر روی سایت جشنواره بارگذاری شوند.

7- هر فرد می تواند با ارسال حداکثر 5 فریم عکس به نشانی اینترنتی و یا آدرس پستی دبیرخانه، در مسابقه شرکت نماید.

8- عکس‌های ارسالی می بایست فاقد امضای هنرمند و یا مزین به قاب، پاسپارتو، تاریخ، واترمارک و یا لوگو باشد.

9- به تمامی شرکت کنندگان در جشنواره گواهی حضور  اعطا خواهد شد.

10- پس از اتمام مرحله داوری و معرفی نهایی برگزیدگان، نمایشگاه عکس از آثار منتخب جشنواره در گالری فرهنگسرای گلستان برپا خواهد شد.

11- دبیرخانه جشنواره مجاز است تا از آثار راه یافته به مرحله نهایی، در کتاب جشنواره، پوستر و اقلام تبلیغاتی و برپایی نمایشگاه با ذکر نام صاحب اثر استفاده نماید.

12- از نظر برگزار کنندگان جشنواره، فرستنده عکس صاحب اثر شناخته می شود و چنانچه خلاف آن ثابت شود مسئولیتی متوجه برگزارکننده نخواهد بود.

 

13- درج مشخصات عکاس اعم از: نام ، نام خانوادگی ، کدملی، شماره تلفن همراه، نشانی محل سکونت، و ارسال آن به دبیرخانه جشنواره الزامی است.

14- شرکت کنندگان می توانند آثار خود را به صورت پستی، در قالب لوح فشرده به نشانی دبیرخانه جشنواره (نارمک ، میدان هلال احمر، خیابان گلستان، جنب بوستان فدک، فرهنگسرای گلستان) و نیز از طریق ثبت نام اینرنتی به آدرسpelak110.farhangsara.ir ارسال نمایند.

15- محدوده جغرافیایی عکس ها کشور ایران است و تمامی علاقه مندان به هنر عکاسی از سرتاسر جهان می توانند در این جشنواره شرکت نمایند.

16-عکس های گرفته شده با گوشی موبایل نیز پذیرفته می شود. (حداقل رزولوشن عکس‌های موبایلی باید از 8 مگاپیکسل کمتر نباشد.)

17- شرکت در این جشنواره برای همگان آزاد و رایگان است و محدودیت سنی ندارد.

18- مهلت ارسال آثار تا دوم آبان ۱۴۰۰  همزمان با ولادت پیامبر اکرم می باشد.